محصولات

بست هبلکس

بست هبلکس چیست؟

بلوک‌های هبلکس (بلوک‌ aac) به علت خاصیت میخ‌پذیری خود، دارای بست مخصوص به خود است که با بست سایر مصالح دیوارچینی تفاوت دارد.

این بست‌ها شامل: بست رادیکالی هبلکس، بست تخت هبلکس، بست ال شکل هبلکس، بست کرکره‌ای می‌باشد.

مشخصات این بست ها مطابق با آخرین استاندارد پیوست ششم آیین‌نامه2800 تولید، و در اختیار سازندگان گرامی قرار می‌گیرد.

روش اجرای بست هبلکس

اتصالات دیوار متشکل از بلوک‌های aac (اتصالات هبلکس)، باید به نحوی انجام گیرد که عملکرد موردنظر قطعه دیوار در پدیده‌هایی چون خیز تیرهای زیر دیوار و سقف، جابجایی نسبی طبقات، عوامل واردآوردنده نیروی خارج از صفحه از جمله باد، ضربه حین بهره‌برداری و زلزله تأمین شود.

به واسطه مقاومت کششی به نسبت پایین این بلوک‌های مصالح بنایی، از جمله بلوکaac، حساسیت در اجرای جزئیات بالا بوده و ضروری است جزئیات اجرایی اتصالات هبلکس با دقت بالا اجرا گردد.

باید توجه شود که به علت اتصال بلوک aac با چسب به یکدیگر و مقاومت و چسبندگی بالای این چسب به بلوک، در مقایسه با اتصال ملات ماسه سیمان به سایر انواع بلوک‌های مصالح بنایی، این حساسیت در دیوار های aac از سایر انواع دیوار های مصالح بنایی، مانند سفال، لیکا و بلوک‌های سیمانی، بیشتر می‌باشد.

جهت اطلاع از نحوه استفاده از بست های هبلکس، به روش اجرای هبلکس مراجعه نمایید.

از مزایای بست های هبلکس میتوان به قیمت مقرون به صرفه آن (مخصوصا نسبت به نبشی‌کشی، والپست منقطع و میلگردبستر)، کاهش وزن مرده ساختمان و اجرای آسان آن (عدم نیاز به نیروی متخصص) اشاره کرد.

مشاوره رایگان